Hodnocení účasti sledovaných sportovců RSCM Ostrava na MČR 2020 v Plzni

V termínu od 17. 9. do 20. 9. 2020 probíhalo mistrovství ČR v kulových disciplínách v Plzni (za zpřísněných opatřeních proti šíření COVID-19). Sportovci ve sledování RSCM Ostrava měli cca 48 startů v jednotlivých disciplínách a kategoriích. Medailová umístění některých sportovců lze hodnotit jako velmi kvalitní. Celkový zisk medailí byl slušný, škoda, že některé výsledky nebyly tak kvalitní, jak se dalo předpokládat a jak napovídalo finále ČPM a KZR.

U juniorek potvrdila Sára Karasová obhajobu titulu Mistryně ČR v disciplíně SM 3×40. Disciplína 3×20 dorostenci přinesla 2 bronzové medaile jak v jednotlivcích (František Schrőpfer), tak i v družstvech (družstvo MSK). Bohužel výkony byly trochu pod standard, jelikož si musíme uvědomit, že ročníky 2002 musí být na výkonnosti o něco výše než byly nastřílené výkony nyní při MČR. Disciplína 3×20 dorostenky jasně ukázala, na jaké výkonnostní výši jsou děvčata. Výkony 575 a 573 bodů jasně ukazují trend výkonnosti v poloze stoje. Zde výkony 188 a 189 bodů ukázaly, kde se rozhoduje o medailovém umístění. Výkon Klaudie Katz 573 bodů a vynikající výkon ve stoje přinesl zisk stříbrné medaile. Jsou ještě detaily, kde lze zlepšit práci, ale hranice 573 bodů 15leté střelkyně je velice dobrý výkon. Zde taky potěšitelný výkon družstva Olympu Ostrava na 3×20 a zlatá placka s průměrem 560 bodů na střelce – opět velice slušný výkon. Disciplína 60 leže – musím konstatovat, že prakticky nemá vliv na zařazování do kategorie “M”. Byly tady opět medaile – bronz František Schrőpfer a bronz družstva Olympu Ostrava v kategorii dorostenky. Všeobecně mohu pochválit Kateřinu Popelkovou za výkon, za který si určitě zasloužila medaili, bohužel takový je sport. Závěrem děkuji všem za výsledky na MČR a věřím, že máte podnět k další kvalitní práci.

Závěrem informuji: všem účastníkům z jednotlivých klubů poskytnu jednorázovou dotaci ve střelivu. Budu hodnotit výkonnost a práci. Rozpis pošlu předsedům nebo trenérům klubů, pak si vyzvednou uvedené střelivo.