MČR 2022 vzduchové zbraně – pohledem přes monitor

O víkendu 11.-13. 3. proběhlo mistrovství ČR ve vzduchových zbraních (tradičně na střelnici v Plzni-Lobzích). Jak vypadalo pohledem “zaujatého” diváka, který průběh závodů sledoval pouze online na monitoru počítače?

Začněme mladšími dorostenkami, kde jsme měli dvojí zastoupení. Jak Agáta Jarošíková, tak Marie Piňosová teprve přecházejí na VzPu40 vstoje, ale svoje první “velké” závody v této disciplíně zvládly poměrně dobře. Agáta skvěle zastřílela druhou položku (99,1 b.), v ostatních to taky nebylo špatné, takže celkový výsledek 388 b. jí vynesl 19. pozici. Marie střílí stojáka kratší dobu a patří vlastně ještě mezi žačky, ale i tak bojovala – shodou okolností taktéž nejlepší druhá položka, nakonec 375,5 b. a 26. pozice.

Starší dorostenky svou kategorii ve VzPu40 ovládly. Bára Škrobánková od prvních ran obsazovala přední místa, během první položky (103 b.) se usadila na zlaté příčce a nikoho už na ni nepustila (nakonec celkem 412,1 b.). Druhá skončila Klaudie Katz (408,7 b.), která si taktéž držela od dalších soupeřek dostatečný odstup. Na 8. pozici se umístila Marie Hrtánková (402,8 b.) a všechny tři jemnované střelkyně Olympu Ostrava pak zvítězily v soutěži družstev (na fotografii na stupních vítězů, zleva: Katz, Hrtánková, Škrobánková)

Ve starších dorostencích nás zastupoval Jan Kůrka, kterému se závod nepovedl (35. místo za 375,7 b.) – to se ale na monitoru ukázalo až po závodě, protože online průběžné pořadí mělo v této kategorii výpadek. Kvůli tomu nebylo možné průběžně sledovat ani boj Petra Pelikána, který se umístil s 400,6 b. na velmi slušné 6. pozici.

V juniorech v disciplíně VzPu60 měl náš klub opět pouze dvojí zastoupení. Milan Prusek se spolehlivě držel na pozicích, které mu zajišťovaly postup do finále (postupoval do něj z 5. místa za 612,2 b a skončil v něm šestý), divácky napínavější boj se ale odehrával na 7.-9. příčce. Jiří Šindler totiž dlouho živil naději, že by mohl “urvat” 8., tj. poslední postupové místo, ovšem nevydařená poslední položka ho bohužel odsunula na 9. pozici (s výsledkem 607,5 b.).

V mužích se pak v konkurenci reprezentantů za nás statečně bil Vilém Gebauer, jehož 556,6 b. stačilo na 28. místo.

Největší senzace se však zrodila už v sobotu v disciplíně VzPi60 v kategorii žen. “Naše” Karin Šindlerová nastřílela v základním závodě 536 b. a z osmého místa postoupila do finále (v něm nakonec získala 6. místo)! O tomto postupu přitom rozhodoval doslova poslední výstřel základního závodu a rozdíl jednoho centru!

Už brzy nás čeká MČR ležáků ve VzPu30. Bohužel z různých důvodů ho opět budu sledovat jen na dálku, ale i tak věřím, že mi naši menší a malí střelci připraví stejně napínavou podívanou! Držme jim palce…