Velká cena Chropyně 2018

V sobotu 3. listopadu se někteří naši střelci a střelkyně vypravili na chropyňskou Velkou cenu.  V žácích do 12 let ve VzPu30 leže debutoval na mimoostravské soutěži Jakub Kubica a nevedl si špatně – horší zásahy vyvažoval vyššími desítkami, takže v průběžném pořadí dlouho držel druhé místo s celkovým ziskem 303,8 b. Teprve střelci poslední směny jej odsunuli o dva stupně níže, ale i tak je čtvrtá příčka velkým úspěchem. Ve stejné kategorii bojoval za náš tým také Antonín Piňos, kterému se však závody vůbec nepovedly a se ziskem 278,2 b. obsadil až patnácté místo. Dvojí zastoupení měl klub SSK Olymp Ostrava také v dorostenecké disciplíně VzPu40 – Kateřina Slívová se umístila na šesté pozici (338,8 b.), hned za ní skončila Pavla Jankovičová (327,6 b.).

Tradičně nejúspěšnější kategorií byly pro ostravskou výpravu žačky do 14 let v „ležákovi“ (kategorie byla sloučena s mladšími žakyněmi), v němž jsme obsadili všechny tři medailové pozice: zvítězila Klaudie Katz (316,0 b.), druhá byla Marie Hrtánková (313,4 b.), třetí skončila Marie Piňosová (313,0 b.). Celkově osmá Agáta Jarošíková se prala především s problémy s rukavicí, což ve výsledku znamenalo pouze 283,6 b. Nicméně Agáta si na příště odnáší cennou závodnickou zkušenost: problémy jsou od toho, aby se řešily, a to pokud možno ihned.

Ve srovnání s loňským ročníkem byla letošní VC Chropyně na vyšší organizační úrovni – závody neměly větší zádrhele, dataprojektor (byť občas „zlobící“) umožňoval sledovat průběžná pořadí, ceny byly poměrně hodnotné (a hlavně smysluplné) a též zázemí fungovalo bezvadně.

Autor: Petr Hrtánek