Aktualita ze dne: 20. 8. 2018

Včera (19. 8. 2018) jsme se vrátili z Poděbrad, kde se střílela VC (18. – 19. 8. 2018). Jelikož je to docela daleko, tak jsme vyjeli v pátek 17. 8. 2018. Cesta do Poděbrad byla kupodivu velmi dobrá (nikde jsme nestáli v kolonách). Tuto verzi dopravy jsme preferovali před přímou cestou na závody (sportovci se mohli před závodem dostatečně vyspat, dobře posnídat, a tím se jím vytvořily vhodné podmínky pro vlastní závod).

V sobotu se střílela disciplína 60 ran v leže, kde nejlepší výsledek podala Sára (591 b.), druhá byla Kló s výsledkem (586 b.). Velmi dobrý výsledek podala Bára, která nastřílela 571 bodů. Merry měla potíže již v nástřelu, a to se projevilo také na první soutěžní položce. V tréninku střílí dobře, ale jak přijde závod, tak je nervózní, a pak se dělají lehce chyby. Tyto problémy musí odbourat. Eva (SSK Radslavice), ať měla na třetím kole ČPTM v Plzni výpadek, tak se z toho dostala a podala dobrý výsledek (569 b.). Obě závodnice (Bára a Eva) byly soustředěné, vyrovnané a dělaly minimálně chyb. Mně se ale nejvíce líbila svým sportovním projevem Maruška, která dala první položku 100 bodů, což je na ročník 2008 výtečné. Další položky střílela taky moc pěkně. V průběhu závodu ji však atakovala vosa, která jí naštěstí nebodla. Samozřejmě, že tento atak jí na klidu nepřidal. Poslední položky však již střílela opět pěkně i když s velkým sebezapřením, kdy ji již hodně bolelo zápěstí. Celkový výsledek 554 bodů je výbornýMilan (SSK Opava) střílel na svém maximu, a tím vyrovnal osobní rekord (582 b.). Veřím, že podobný výsledek je schopen podat i na finále ČPTM v Plzni (má pro to všechny předpoklady).

V neděli jsme měli na programu standard 3×20, kde startovala Bára za náš klub, Eva za SSK Radslavice a Milan za SSK Opava. Bára i v tomto závodě střílela výborně, a výsledek 543 bodů hodnotím velmi kladně. Bára si velmi dobře rozdělila jak čas, tak i síly, které je třeba pro tuto disciplínu mít. Eva byla v této disciplíně poprvé na závodě po dvou trénincích (klečák a  stoják, ležák má natrénováno z disciplíny v SM 60 leže). I když byla nervózní z prvního závodního startu, tak výsledek nebyl špatný. Celkem nastřílela 527 bodů, což při daném objemu tréninku není špatné. Milan střílel standard sice velmi pěkně (559 b. – což je jeho nejlepší výsledek), ale dle mého názoru až příliš zbrkle. Je třeba si rozdělit lépe čas a síly, protože za rychlost střelby se body nepřidávají. Pokud se poučí s chyb které udělal, bude to velmi dobrý a nadějný sportovní střelec (MIlan je ročník 2004).

Aleš Kurečka – předseda klubu