O nás

Členové výboru

Předseda

Petr Hrtánek

Jednatel

Pavel Piňos

Hospodář, šéftrenér

Květoslav Tomeček

Trenér mládeže

Lukáš Špaček

Trenér mládeže

Jiří Šindler

 

Z historie klubu


leden 2023

10. 1. 2023 se konala řádná členská schůze. K tomuto dni bylo evidováno 40 řádných členů klubu a 1 čestný člen. Důležité personální změny: Klaudie Katz přestoupila do Dukly Plzeň, Milan Prusek ml. do Olympu Plzeň. Milana Pruska st. nahradil ve výboru klubu Jiří Šindler.


září 2022

Ve dnech 23.-25. 9. 2022 se konalo MČR v kulových disciplínách v Plzni-Lobzích. Medailová umístění našich střelců:

Marie Piňosová – 1. místo v SM60 dorostenek

Klaudie Katz – 1. místo v SM60 juniorek

Marie Hrtánková – 2. místo v SM3x20 dorostenky

družstvo M. Hrtánková, M. Piňosová, A. Jarošíková – 2. místo v SM3x20 dorost. družstev

družstvo M. Hrtánková, M. Piňosová, A. Jarošíková – 3. místo v SM60 dorost. družstev


červen 2022

Ve dnech 17.-19. 6. 2022 se v Plzni uskutečnil 30. ročník mezinárodního MČR veteránů (střelci nad 45 let). Náš klub zde měl čtyřčlenné zastoupení. Pistolářskou sekci dobře reprezentovala Karin Šindlerová (druhá zleva), která se v disciplíně VzPi40 dostala do TOP10. V puškových disciplínách se totéž povedlo Vilémovi Gebauerovi (první zprava) v disciplíně LM3x20, v níž ve své věkové kategorii obsadil konečné 8. místo. Statečně se bil také Květoslav Tomeček (druhý zprava) v disciplíně LM60 a první zkušenosti z mezinárodních závodů sbíral také Petr Hrtánek (první zleva).


červen 2022

Dvě personální změny: poté, co z klubu vystoupil M. Drha, byl v doplňujícíh volbách za člena výboru zvolen Lukáš Špaček. Novým členem se stal Václav Klásek st., který svými sportovními aktivitami založil v našem klubu tradici brokařských disciplín. K 10. 6. 2022 má klub 40 řádných členů, 1 člena čestného.


duben 2022

Dne 2. 4. se v Martine (SK) uskutečnilo finále 2. ročníku Pardini ligy (roč. 2021/22). SSK Olymp Ostrava v něm měl celkem 8 zástupců (Bára Škrobánková, Klaudie Katz, Milan Prusek, Jiří Šindler, Karin Šindlerová, Marie Hrtánková, Petr Hrtánek a Jan Kůrka). Milan Prusek (na fotografii druhý zprava) se svým kolegou-pistolářem obsadili celkově třetí místo.

 

 
 

 

 


2022 březen

Mistrovství ČR mládeže (VzPu30) dne 26. 3. Medailová umístění: starší žačky 1. místo Marie Piňosová, starší žáci 1. místo Václav Klásek. Družstvo ve složení M. Piňosová, V. Klásek a Tadeáš Špaček obsadilo 1. místo v soutěži družstev starších žáků. V mladších žácích Adam Gebauer vybojoval bronz, stejný kov získalo také družstvo ve složení Tomáš Janoušek, A. Gebauer, Daniel Kubza. Mistrovství se ve starších žácích zúčastnil také Flynn Vilis, který obsadil 25. příčku.

 
 
 
 

Bronzové družstvo ml. žáků: Janoušek, Gebauer, Kubza.

 
 

Účastníci úspěšné výpravy v čele s trenérem L. Špačkem.


2022 březen

11.-13. 3. MČR ve VzPu40,60. Medailová umístění: 1. místo Bára Škrobánková, 2. místo Klaudie Katz a 1. místo družstvo ve složení Bára Škrobánková – Klaudie Katz – Marie Hrtánková (vše starší dorostenky). Další umístěnív TOP10: Milan Prusek 6. místo v juniorech, Petr Pelikán 6. místo ve starších dorostencích, Marie Hrtánková 8. místo ve st. dorostenkách, Karin Šindlerová 6. místo ve VzPi60 ženy.

 

 


2022 únor

SSK Olymp Ostrava změnil své logo.

 

 

 

 

staré logo ↑                                                                     nové logo →

 


2022 únor

V únoru skončil pilotní ročník Moravsko-slezské klubové vzduchovkové ligy. Zvízězil SSK Březolupy, na 2. místě skončil SSK Olymp Ostrava, 3. příčku obsadil SSK Ostroj Opava.


 


2021 říjen

16.-17. 10. se v Plzni konalo mistrovství ČR ve střelbě ze vzduchových zbraní. Ve starších dorostencích v disciplíně VzPu40 zvítězil Milan Prusek, v mladších dorostencích ve VzPu40 zvítězil Petr Pelikán. V mladších dorostenkách ve VzPu40 brala bronzovou medaili Klaudie Katz. Družstvo SSK Olymp Ostrava ve složení Klaudie Katz, Petr Pelikán a Jan Kůrka získalo zlato v soutěži mladších dorosteneckých družstev ve VzPu40.

 


2021 září

16.-19. 9. se v Plzni konalo mistrovství ČR v kulových disciplínách. Pro Olymp Ostrava dopadlo mimořádně úspěšně:

1x bronz Jiří Šindler jako člen juniorského družstva krajského sdružení v disciplíně SM3x40
1x zlato Klaudie Katz v dorostenkách v disciplíně SM 3×20
3x zlato družstvo dorostenek Olympu Ostrava (Klaudie Katz, Bára Škrobánková, Marie Hrtánková) v SM 3×20

1x zlato Milan Prusek v dorostencích v SM3x20
3x zlato družstvo dorostenců Olympu Ostrava (Milan Prusek, Jan Kůrka, Petr Pelikán) v SM3x20
1x zlato Marie Piňosová v dorostenkách v disciplíně SM60
1x stříbro Klaudie Katz v dorostenkách v disciplíně SM60
1x bronz Bára Škrobánková v dorostenkách v disciplíně SM60
3x zlato družstvo dorostenek Olympu Ostrava (Marie Piňosová, Klaudie Katz, Bára Škrobánková) v disciplíně SM60 (+ nový český rekord)
3x stříbro dorostenecké družstvo Olympu Ostrava (Milan Prusek, Jan Kůrka, Petr Pelikán) v disciplíně SM60


2021 září

3.-5. 9. se v Plzni konalo finále Kontrolního závodu reprezentace a finále Českého poháru mládeže. V této soutěži měl náš klub jediné medailové umístění (3. místo Marie Hrtánkové v dorostenkách v disciplíně 3×20).

 

 

 

 

 


2021 červen

Jiří Přívratský byl nominován na OH 2021 v Tokiu. Jeho kariéra se započala v roce 2012 ve Sportovním střeleckém klubu Policie Ostrava, kde se nejdříve jako mladý adept sportovní střelby věnoval pod trenérským vedením pana Květoslava Tomečka vzduchové pušce. Již za několik tréninků Jirka vykazoval výrazný nárůst výkonnosti a brzy se začal v soutěžích umisťovat na předních příčkách, a to jak v disciplíně vzduchové pušky (60 ran), tak později i v malorážkových disciplínách (60 ran vleže a standard 3×40 ran). V roce 2017 přešel společně se svým trenérem Květoslavem Tomečkem do nově založeného SSK Olymp Ostrava.

Jirka byl díky tréninkovému úsilí a soutěžním výkonům zařazen do Regionálního střeleckého centra mládeže Ostrava, zároveň byl podporován Centrem individuálních sportů Ostrava a stal se smluvním sportovcem firmy JSB Match Diabolo Bohumín. Tvrdá příprava a cenné zkušenosti z mnoha soutěží vyústily v to, že se Jirka ještě jako dorostenec propracoval do juniorské reprezentace ČR. První medailí z velké mezinárodní akce pak bylo stříbro z mistrovství Evropy v roce 2017 v Baku, které získal (v pouhých 16 letech) v kategorii juniorských družstev v disciplíně libovolná malorážka 3×40 ran. V té době začal kvalitně střílet také vzduchovou pušku a svými výsledky potvrzoval oprávněnou účast v české reprezentaci. Na podzim roku 2018 se po dohodě s trenérem a vedením klubu SSK Olymp Ostrava vydal na profesionální dráhu a přestoupil do Centra sportu ministerstva vnitra Olymp Plzeň, kde se může plně věnovat sportovní střelbě a zároveň vysokoškolskému studiu.


2021 červen

V době proticovidových opatření 2020-2021 zorganizovali slovenští střelci premiérový ročník Online Pardini ligy. Základní část měla podobu vícekolové soutěže, kterou střelci absolvovali individuálně v domácích podmínkách. Za Olymp Ostrava se jí zúčastnilo hned několik sportovců, přičemž do “živého” finále, které se konalo ve sportovní hale ve slovenském Martině, postoupili Jiří Šindler, Bára Škrobánková, Marie Hrtánková, Klaudie Katz a Milan Prusek – právě ten nakonec s kolegou-pistolářem vybojoval celkově druhé místo.             

Stříbrný Milan Prusek – první zleva

 


2021 květen

Na Mistrovství Evropy v chorvatském Osijeku vybojovala naše členka Sára Karasová bronzovou medaili v týmové soutěži v disciplíně SM3x40.

 
 
 
 
 

 

Bronzové družstvo ve složení Sára Karasová, Veronika Blažíčková, Kateřina Štefánková


2021 březen

V úterý 30. 3. 2021 na střelnici Skalka v Porubě se naši střelci zúčastnili jako komparsisté natáčení nového detektivního seriálu České televize Stíny v mlze (plánovaná premiéra v r. 2022).

 

 

 

 

Společné foto s hlavními představiteli seriálu


2021 leden

Konala se členská schůze, kvůli omezením spojenými se šířením nemoci covid-19 proběhla elektronickou formou. Klub má 33 členů.


2020 podzim

Díky iniciativě Květoslava Tomečka a s pomocí dalších členů klubu se podařilo provést “eletkronizaci” vzduchovkové střelnice v Ostravě-Vítkovicích. Na malé střelnici jsou pro menší střelce připraveny 2-3 elektronické terče SETA, velká střelnice disponuje 10 elektronickými terči stejné značky. Bohužel restrikce kvůli šíření nemoci covid-19 provoz střelnice odložily na neurčito.

 

Malá střelnice

 

 

 

Velká střelnice

 


2020 září

Ve finále ČPM 2020 (5.-6. 9.) získala Klaudie Katz bronz v disciplíně VzPu40 a stříbro v disciplíně SM60. Ve finále KZR (4.-5. 9.) vybojovala Sára Karasová v disciplíně VzPu60 zlatou medaili.

 

 

 

 

 


2020 květen

V sobotu 30. 5. se ve spolupráci s RSCM Ostrava konala (stále ještě v omezujících karanténních podmínkách) Velká cena Olympu Ostrava (LM/SM60 a LM/SM3x20). Kromě domácích střelců a zástupců mimoostravských klubů, kteří k nám jezdívají závodit opakovaně, jsme tentokrát měli příležitost uvítat a pak vidět v akci dvě velké osobnosti střeleckého sportu – nejstaršího aktivního střelce u nás, pana Jiřího Čecha (roč. 1929!) z SSK Sezemice, a pana Miroslava Vargu, olympijského vítěze ze Soulu v roce 1988 a účastníka i dalších dvou olympiád. Oba vzácní hosté předvedli, že jsou stále v top formě (Miroslav Varga soutěž LM60 v kategorii mužů vyhrál se ziskem 592 b.).     

  Jiří Čech a Miroslav Varga na VC Olympu Ostrava


2020 duben

V omezeném režimu (při dodržení příslušných vládních nařízení) se rozbíhají tréninky malorážky na střelnici Skalka v Ostravě-Porubě.


2020 březen

Do chodu klubu výrazně zasáhla epidemie koronaviru a vyhlášení karanténních opatření – střelnice byly uzavřeny, tréninky i plánované soutěže byly zrušeny, sportovci byli nuceni připravovat se v domácích podmínkách individuálně.


2020 leden

Členská schůze

Na své funkce rezignovali všichni členové dosavadního vedení klubu. Bylo navrženo a zvoleno nové vedení, a to ve složení Petr Hrtánek (předseda), Květoslav Tomeček (hospodář a šéftrenér), Pavel Piňos (jednatel). Trenérem žáků se stal Martin Drha, trenérem dorostu Milan Prusek. Klub má 33 registrovaných členů.


2019 září

MČR v kulových disciplínách

Sára Karasová – 1. místo SM3x40 juniorky a 6. místo SM60 juniorky; Milan Prusek – 3. místo LM3x20 dorostenci a 9. místo v SM60 dorostenci; Tým Přívratská, Réznerová, Piňosová – 1. místo v SM60 dorostenci; Klaudie Katz – 2. místo SM60 dorostenky; Milada Přívratská – 4. místo SM60 dorostenky; Eva Réznerová – 10. místo SM60 dorostenky.


2019 srpen

Světový pohár v Rio de Janeiro

Sára Karasová – 18. místo SM3x40 ženy.

Finále ČPTM

Jiří Šindler – 3. místo VzPu40 dorost; Milada Přívratská – 10. místo VzPu40 dorostenky, 1. místo SM60 dorostenky, 3. místo SM3x20 dorostenky; Eva Réznerová – 9. místo SM60 dorostenky; Bára Škrobánková – 2. místo SM3x20 dorostenky


2019 červenec

Světový pohár juniorů v Suhlu (Německo)

Sára Karasová – 2. místo SM60 a 3. místo SM60 družstva.


2019 květen

Světový pohár v Mnichově

Sára Karasová – 31. místo v SM 3×40 ženy.


2019 duben

Členská schůze

V oddíle je 23 registrovaných členů.


2019 březen

MČR vzduchové zbraně

Sára Karasová – 2. místo VzPu60 juniorky; Milan Prusek – 2. místo VzPu40 ml. dorost; Klaudie Katz – 6. místo VzPu40 ml. dorost; Eva Réznerová – 8. místo VzPu40 ml. dorost; Tým Réznerová, Přívratská, Škrobánková – 2. místo VzPu40 ml. dorost.

MČR mládeže VzPu30

Marie Piňosová – 1. místo dívky do 12. let; Klaudie Katz – 6. místo dívky do 14 let.


2018 říjen

Přestup

Jiří Přívratský přestoupil do Olympu Plzeň.


2018 září

MČR v kulových disciplínách

Jiří Přívratský – 1. místo LM60 junioři a 4. místo LM3x40 junioři; Klaudie Katz – 3. místo SM60 dorostenky; Milada Přívratská – 8. místo SM60 dorostenky; tým Katz, Přívratská, Škrobánková – 1. místo SM60 dorost.

MS juniorů v Koreji

Sára Karasová – 27. místo v SM3x40.


2018 srpen

Finále KZR

Jiří Přívratský – 3. místo LM 3×40 muži a 3. místo VzPu60 muži; Sára Karasová – 4. místo SM 3×40 ženy a 8. místo VzPu60 ženy.

Finále ČPTM

Klaudie Katz – 4. místo SM60 dorostenky; Milada Přivratská – 6. místo SM60 dorostenky.


2018 červen

Světový pohár juniorů v Suhlu (Německo)

Sára Karasová ve sportovní malorážce 3×40 obsadila 13. místo.


2018 březen

MČR vzduchové zbraně

První velký závod pro náš oddíl. Jiří Přívratský – 5. místo VzPu60 junioři; Sára Karasová – 3. místo VzPu60 juniorky.

MČR mládeže VzPu30

Marie Piňosová – 5. místo VzPu30 dívky do 12 let; Marie Hrtánková – 7. místo VzPu30 dívky do 14 let; tým Piňosová, Piňos, Dudová – 6. místo VzPu ml. žáci; tým Hrtánková, Katz, Škrobánková – 8. místo VzPu st. žáci.

Sportovec roku 2017 Moravskoslezského kraje

Talentem roku 2017 byla vyhlášena naše členka Sára Karasová.


2018 únor

Členská schůze

Oddíl měl 19 registrovaných členů.


2017 říjen

Založení klubu

Sportovně střelecký klub Olymp Ostrava byl založen jako pobočný spolek Českého střeleckého svazu dne 7. října 2017 (zápisem do spolkového rejstříku). Jeho zakladateli byli trenéři Aleš Kurečka, MBA, a Květoslav Tomeček, kteří v prvopočátcích přivedli do klubu několik mladých nadějných střelců – puškařů z jiných oddílů. Záhy se začali přidávat noví zájemci o sportovní střelbu.

Prvním předsedou SSK Olymp Ostrava se stal Aleš Kurečka, ve vedení oddílu byli dále Ing. Martina Kurečková a Květoslav Tomeček. Klub se od počátku profiloval jako oddíl s nejvyššími sportovními ambicemi, zejména při přípravě mladé střelecké generace. Zakládající členkou klubu se stala také střelkyně Sára Karasová, která v tomto roce získala na ME v Baku v kategorii juniorek dvě zlaté medaile (individuálně v malorážkové disciplíně 60 ran vleže a ve stejné disciplíně také v soutěži družstev).