Pro nové zájemce

Sportovní střelba má v České republice bohatou tradici a patří k našim nejúspěšnějším olympijským sportům.

Sportovně střelecký klub Olymp Ostrava se zaměřuje na puškové disciplíny: na střelbu ze vzduchové pušky a ze sportovní a libovolné malorážky. V našem klubu jsou zastoupeny všechny věkové kategorie, převážně však děti a mládež. Mezi naše odchovance patří několik mladých medailistů z mistrovství ČR, juniorská mistryně Evropy z roku 2017 a několik členů širší reprezentace ČR.

Se sportovní střelbou je možné začít přibližně od devátého roku dítěte – nejdříve ze vzduchové pušky. V kategoriích do 12 a do 14 let je soutěžní disciplínou VzPu 30 ran vleže, v dorosteneckém věku se střílí VzPu40 vstoje a počínaje juniorskými kategoriemi VzPu60 vstoje. Malorážkovou disciplínu 60 ran vleže lze střílet od dvanácti let, v dorostu se přidává disciplína 3x 20 ran (vkleče, vleže, vstoje).

K trénování a pro soutěže využíváme špičkové sportovní vybavení, trénujeme na papírových i elektronických terčích. Tréninky probíhají v období jaro–podzim na malorážkové střelnici Skalka v Ostravě-Porubě (ul. Vřesinská 2138/211), v období podzim–jaro ve vzduchovkové hale v suterénu Střední školy technické a dopravní v Ostravě-Vítkovicích (ul. Moravská 2/964).

V našem klubu rádi uvítáme nové zájemce o sportovní střelbu – pro více informací nás neváhejte kontaktovat mailem na adresu info@olympostrava.cz.

Střelnice Skalka v Porubě

Vzduchovková hala ve Vítkovicích