Další soutěžní víkend za námi

Ani během právě uplynulého víkendu mnozí naši střelci nezaháleli. Sobotní dopoledne patřilo domácím závodům Olympácká 30 a je potěšující, že náš klub coby pořadatele této soutěže reprezentovalo docela dost střelců, z toho hned několik nováčků či střelců, kteří sbírají teprve první soutěžní ostruhy. V disciplíně VzPu20 s oporou zabojovali především Daniel Macháček (2. místo za 202,3 b., na fotce vpravo) a Pavel Hajný (3. místo za 197,8 b., na fotce vlevo).

Ve VzPu30 mladších žáků se na medailových pozicích umístili Adam Gebauer (2. místo za 311,8 b., na fotce vlevo) a Daniel Kubza (o osm desetin méně znamenalo 3. místo, na fotce vpravo), nicméně za pozornost stojí též výkon 307 b. nejmladšího účastníka závodů Šimona Špačka, nar. 2014! Ve stejné disciplíně staršího žactva tentokrát naše střelce předčili reprezentanti jiných klubů, ale příslibem jsou výkony dvou našich začínajících střelkyň, Markéty Vrzalové (298,1 b.) a Karoliny Hajdasz (295,1 b.) – obě šly do závodu po absolvování jen několika málo tréninků (Karolina začala se střelbou v listopadu!).

V neděli se někteří střelci vypravili na Grand Prix Chropyně. I zde jsme zaznamenali několik úspěchů. Největším bylo vítězství Marie Hrtánkové (615,2 b.) v disciplíně VzPu60 sloučené kategorie M+Ž+jun. Ve VzPu30 mladších žáků statečně bojoval Pavel Piňos ml., který se den předem rovněž účastnil výše zmíněných závodů v Ostravě. V disciplíně VzPu40 dorostenek zůstala jen pár desetinek za medailovým umístěním Marie Piňosová (4. místo za 387,1 b.)., ale v dorostencích to pak cinklo podruhé, a to díky výkonu Petra Pelikána, který bral stříbro za 402,6 b. (viz foto dole). Za pozornost stojí jistě také vystoupení Petra Hrtánka ve VzPi60 mužů, který opět překonal magickou hranici 500 bodů (takže už během vyhlašování výsledků začal zjišťovat, jaký je v jeho kategorii reprezentační limit 🙂

 

PH