Další víkendový „dvojboj“: Cena SSK Chotěboř a Oblastní liga Pelhřimovska

O právě uplynulém víkendu se osm střelců Olympu Ostrava vypravilo na dva závody na Vysočinu. V sobotu je čekala příjemná soutěžní atmosféra na střelnici v Chotěboři, kde se dařilo zejména Honzovi Kůrkovi. V ležákovi SM60 vybojoval třetí místo (581 b.), zatímco v disciplíně SM3x20 obsadil stříbrnou příčku (552 b.); zlato pak v této disciplíně připadlo ostravské střelkyni Marii Hrtánkové (559 b.). Velkou pochvalu si však zaslouží hlavně Agáta Jarošíková a Tadeáš Špaček za výkonnostní skok: Agáta si polepšila na 571 b. a Tadeáš si svůj osobák posunul na 568 b. Z dalších střelců si výborně vedl také Václav Klásek (576 b.).

Po vyhlášení výsledků (pro každého se našla nějaká cena), jsme se přesunuli do útulného penzionku nedaleko Horní Cerekve (počasí přálo, takže někteří zvolili svlažení v blízkém lomu, jiní dali přednost romantické podvečerní procházce v Telči – viz následující foto).

Ráno jsme přejeli na střelnici do Horní Cerekve, kde se konalo 4. kolo Oblastní střelecké ligy Pelhřimovska. Třebaže naši střelci nemohli zasáhnout do celkového pořadí, k závodu přistoupili velmi odpovědně. V ležákovi z našich střelců nejvýše vystoupala Marie Piňosová (583 b.), v polohovém závodě na 3×20 zvítězila opět Marie Hrtánková (561 b.), z chlapců tentokrát zabojoval druhý Petr Pelikán (542 b.).

Děkuji všem střelcům za vzornou reprezentaci klubu a bezproblémový průběh závodů (Tadeáš příležitostně ostatním závodníkům vysvětlí, jak si (ne)počínat, pokud náhodou trefí sousedův terč ?).

 

 

 

Děkuji také řidičům a zároveň dozorujícím, kteří celou akci obětavě zajišťovali: M. Drhovi a L. Špačkovi.

Petr Hrtánek