Draci Olympáci opět v akci (ČPM 1. kolo, MV 4.–5. 7. 2020)

V sobotu a neděli proběhlo 1. kolo Českého poháru mládeže. Soutěžilo se ve třech disciplínách. SSK Olymp Ostrava měl zastoupení ve všech kategoriích.

Ve vzduchové pušce 40 ran úspěšně reprezentovala Klaudie Katz (405,8 b.) a sekundovala jí Marie Hrtánková (402,7 b.) – obě svým umístěním bodovaly do hodnocení klubu.

Malorážka 60 ran vleže se opět stala kořistí Klaudie – výkon 583 bodů je sice nižší oproti jejím standardním výkonům, ale nevadí, body za první místo jsou opět doma. Potěšila určitě Maruška Piňosová, která svůj první start v této soutěži ozdobila pěkným výkonem 577 b., jenž stačil na bodované 3. místo. Toník Piňos se nedal zahanbit a taky pěkně zabodoval (574 b.) a získal bodované třetí místo. Velkou pochvalu si určitě zaslouží Helena Kapsová, které první start vleže vynesl pěkný osobáček (573 b.) – bodíky za 5. místo jsou doma. Určitě dalším spokojeným střelcem je Jan Kůrka – osobáček 563 b. je paráda.

 Koncert ve sbírání bodíků pokračoval v neděli malorážkovou disciplínou 3×20. Dvě naše želízka v ohni nezklamala. Klaudie nenechala nikoho na pochybách, že začíná zvládat polohu kleče – 192 bodů dávalo jasně najevo, že Klaudie se s tím popere na výbornou; 194 vleže a zkušených 184 vstoje, součet 570 bodů a první místo. Marie odvedla standardní výkon na velice slušné úrovni a pojistila si výkonem 558 bodů 3. bodované místo (škoda druhé položky vkleče, předpoklady jsou střílet 565 bodíků – nevadí, máme na čem pracovat).

Ze sledovaných sportovců pro RSCM překvapil Jakub Gerych, který porazil zkušeného Fandu ve vzduchovce a k tomu přidal solidní výsledek na 3×20 – 541 bodů.

Děkuji všem za úspěšnou reprezentaci Olympu Ostrava a RSCM Ostrava.

Květoslav Tomeček

Vedoucí RSCM Ostrava