Dvoudenní řízená příprava pro KZR a ČPM

Jelikož se blíží důležité soutěže ČSS (KZR, KSZ a 1. kolo ČPM), výbor Olympu Ostrava rozhodl podpořit přípravu dvoudenním soutěžením na jihu Moravy (doprava a ubytování byly řešeny ve spolupráci s vedoucím RSCM).

V sobotu 26.6. jsme vyrazili do Uherského Ostrohu na 2. kolo malorážkové ligy mládeže ve slušném obsazení a s účastí několika nováčků. Výsledky vcelku dle očekávání, jediným problémem a dost velkým soupeřem byl vítr, k němuž se přidalo ještě proměnlivé osvětlení terčů. Přesto klasický standardní výkony Marušky Piňosové 580 b., Vojta Matýsek potěšil 554 b., Tadeáš Špaček samostatná práce a 545 b. Ve větru to omladina střílela slušně, včetně Heleny Kapsové a Agáty Jarošíkové, které se moc snažily, ale vítr upravil výsledek podle svého.

Disciplína 3×20 je preferována, je nutné ji zvládat, přitom veledůležité je zvládnutí polohy vstoje. Bára Škrobánková slušný výkon 570 b., Marie Hrtánková 563 b., Milan Prusek 563 b. Překvapil Honza Kůrka s 535 b. a nejvíc patrně nový člen Olympu Petr Pelikán, a to hned dvěma osobáky: SM60 574 b. a SM3x20 539 b. Takže na 1. kolo ČPM má splněn limit pro start v disciplíně SM3x20.

Po závodě jsme se přesunuli ke Znojmu do penzionu U Výra, zde jsme se ubytovali a sportovci využili možnost vyráchání se ve vodní nádrži Výrovice. Dokázali okupovat šlapadlo v plném obsazení paluby a podniknout cestu kolem celé přehrady. Velitelem a technickým dozorujícím byl zkušený tábornický vedoucí Jirka Šindler. Celkem solidní voda a ubytování v pohodě, vše proběhlo bez problémů a všichni se těšili na další závod.

Ráno 27. 6. snídaně a start do Prosiměřic, kde všichni nastoupili do první směny na 60 ran a někteří pokračovali v disciplíně 3×20. Mladší kategorie už ale nezvládala dvoudenní zátěž, zde jim nejde nic vyčítat. Je potřeba naučit je určitě trochu víc taktiky a přípravy, aby jim zbyly síly na závod a nevyzávodili se už v nástřelu. Takže T. Špaček, V. Matýsek, A. Jarošíková a J. Kůrka mají ještě co dát přípravě. Vleže první tři místa: S. Karasová 589 b., M. Piňosová 586 b., M. Prusek 585 b., další se pohybovali ve vyrovnané škále výsledků vleže.

Samozřejmě ve 3×20 se pak ukazuje, jak jsou zvládnuté jednotlivé polohy, přičemž střelecký chleba se láme vstoje. Nejlepší stoják S. Karasová 191 b., celkem 581 b., dobře sekundoval M. Prusek: stoje 188 b. a 3×20 celkem 579 b. B. Škrobánková 188 b. a 3×20 celkem 566 b. M. Hrtánková se musí trochu vypořádat se startovní horečkou, J. Kůrka vylepšit kontrolu polohy a spouštění. P. Pelikán potvrdil, že 3×20 mu nebude dělat problém. Samozřejmě odměny vypadaly, jako když drancujeme vinařský kraj, každý si odnášel slušné balení vinného produktu a předsedovi se splnilo tajné přání v podobě parádního servírovacího prkénka, které Honza Kůrka vystřílel a s předsedou hned směnil – byznys je byznys.

Děkuji předsedovi p. Hrtánkovi a trenérovi p. Pruskovi za zajištění dopravy a sportovcům za účast a výkony. Děkuji všem za narozeninový dárek. Bylo to s vámi za jedničku.

      Květoslav Tomeček