Hodnocení 2. kola KSZ a KZR, Plzeň 22.–25. 7. 2021

V uvedeném termínu klub reprezentovali Sára Karasová, Klaudie Katz, Bára Škrobánková a Milan Prusek. Tři sportovci vyrazili v 9 hodin směr Plzeň, kde se k výpravě přidala po dovolenkové misi v zahraničí Sára Karasová s konstatováním, že má jemně naražené pozadí a že uvidí, jak půjde klečák.

V první disciplíně (VzPu60) postoupil v mužích Milan Prusek do finále a v něm obsadil 7. místo. Mezi děvčaty dominovala Bára Škrobánková výkonem 619 bodů, což je její osobní rekord, takže paráda. Sára Karasová to měla jako rozcvičku na stoják pro malorážku. Bohužel u Klaudie Katz bylo nutno na poslední chvíli řešit těžiště vzduchovky. Provizorní úprava ale nestačila, i když prvních 40 ran bylo slušných a byl předpoklad na cca 611 bodů. Bohužel pak odešlo vše, stabilita i kondice.

Disciplína 60 vleže vynesla 2x druhé místo – Sáry Karasové a Milana Pruska. Jelikož to není olympijská disciplína, nedávám tomu velkou váhu a ani nerozebírám.

Den D – sobota a disciplíny 3×40. Sára Karasová klasicky 1160 b., škoda stoje, je vidět tréninková pauza, objevují se stále drobné chyby. Nemělo to ale vliv na finále, takže obsadila první “brko”. Výrazné zlepšení zaznamenala Bára Škrobánková, výkon 1149 b. je pěkný osobák, škoda stresujícího začátku vkleče (položka 92 b.), ale pak už to bylo o.k. Klaudie Katz trochu kopírovala Báru, škoda 92 b. vkleče a druhé dvacítky vstoje (2x 91 b. je trochu málo), takže celkový výkon 1141 b. Milan Prusek kontroval a picnul 1144 bodů, bohužel prokoučoval polohu vstoje (pouze 368 b.). Pokud se vyvaruje zbytečných extrémů, je schopen střílet vysoko. Ale třetí místo po finále dovoluje zapomenout na uvedené chyby.

Den A – neděle. Sportovcům bylo doporučeno poučit se z chyb sobotního závodu, a tím zlepšit práci. Klasika, Sára Karasová se s tím nemazala a pleskla opět 1160 b. (k tomu tři sněhuláky vstoje). Finále už byla třešnička na dortu – sice ve stoje zásah 8,4 b., což bylo na sanitku pro trenéra, ale nakonec jako dravec dokončila stoje závěrečnou ranou 10,6 b. A první brko bylo opět naše. Překvapením bylo 1152 b. Báry Škrobánkové. Prohrané dvě plichty na počet desítek ji sice nepustily do finále, ale nevadí, příště to Bára zvládne. Klaudie Katz nastřílela osobák 1149 b., nebylo to špatné, měla na finále, ale posledních 20 ran vstoje bylo dvakrát 92 b., což nestačilo. Celkově to byla paráda, 20 ran před koncem vstoje figurovaly všechny tři ve finálové osmičce – byl by mazec mít tři holky ve finále. Milan Prusek si konečně vyčistil hlavu s pěkným klečákem za 387 b., stále se držel před finále na 4 místě, nakonec 379 b. mu otevřelo opět cestu do finále. V něm obsadil 4. místo, tedy velice slušné umístění.

S potěšení lze konstatovat, že tréninkové úsilí naznačuje schopnost jmenovaných střílet velice dobře. Jen nesmíme myslet v superlativech, ale vyhodnotit situaci a uvědomit si, co zlepšit, a navíc vše zvládnout kondičně.

Děkuji sportovcům za osobní výkony a medailová umístění.

 

Květoslav Tomeček