Hodnocení: Podzimní cena mládeže v Březolupech

Dne 8. 10. 2022 se část našich střelců účastnila prvního závodu aktuální vzduchovkové sezóny. Výprava ve složení Pavel Piňos ml., Šimon Špaček, Jan Kundera byla doplněna o jednoho našeho zkušeného střelce, Tadeáše Špačka. Pro první tři jmenované to byl úplně první závod, ale i tak všichni tři předvedli solidní výkon. V tomto závodě jsem vůbec neřešil výsledek, nýbrž odvedenou práci a kresbu na terči. Zvláště střelci Pavel Piňos (ročník 2013) a Šimon Špaček (ročník 2014) odvedli perfektní práci a čísla, která nakonec nastříleli, nebyla vůbec špatná: Pavel Piňos zakončil závod ziskem 256 bodů (kresba napovídala, že už od druhé položky odpadla nervozita), Šimon Špaček zakončil závod ziskem 294,6 bodů (na jeho výkonu se dost podepsala snaha, někdy až přehnaná). Každopádně kluci dbali pokynů trenéra, bojovali do poslední rány a získávali cenné zkušenosti, které zúročí v dalších závodech.

V kategorii starších žáků jsme měli opět dva zástupce, Tadeáše Špačka a Jan Kunderu, pro kterého to byl úplně první závod. Tadeáš zakončil základní závod nástřelem 303,8 bodů a skončil na šestém místě, které mu zajistilo účast ve finále. Ve finále bohužel došlo k některým chybám, takže Tadeáš skončil na osmém místě. Jan Kundera ve své závodní premiéře odvedl dobrou práci a nástřelem 299,4 bodů ukázal, že s ním do budoucna můžeme počítat. Musím uznat, že na  Honzovi nebyla znát nervozita, ale pár chyb přesto udělal – věřím, že se z nich poučil a dalším tréninkem vše doladí .

Tento závod byl pojat jako test našich nováčků; věřím, že všichni pochopili, co je v závodní sezoně čeká. Všem čtyřem střelcům děkuji za předvedené výkony.
Trenér ležáků