Hodnocení: řízená příprava Sezemice a 3. kolo ČPM Plzeň

V rámci skloubení výjezdu na 3. kolo Českého poháru mládeže bylo rozhodnuto uspořádat v Sezemicích od 9. 8. řízenou přípravu pro ČPM. Podařilo se dojednat uvolnění střelnice v Sezemicích, zajistit ubytování (na velice dobré úrovni a se snídaní) a objednat stravování. Celkový počet účastníků spolu s trenéry byl 25 osob (bohužel nezodpovědnost některých sportovců je až neuvěřitelná, takže jsme za ně museli nést náklady na ubytování a stravu navíc).

Plně jsme využívali elektronické terče InBand, občas byly potíže s počítači, ale vše šlo vyřešit. Nástřely jednotlivých sportovců dávaly předpoklad solidního umístění ve 3. kole ČPM.

Musím poděkovat SSK Sezemice za kompletní servis, zároveň poděkování určitě patří reprezentačnímu trenérovi p. Břetislavu Putnovi a taky Jirkovi Šindlerovi za super servis a průběh přípravy a samozřejmě i pánům P. Piňosovi a L. Špačkovi za zajištění přepravy sportovců.

Do Plzně jsme odjeli 13. 8. v odpoledních hodinách. Veškerý materiál a zbraně jsme dali na Olympu do skladu. Ubytování bylo zajištěno v penzionu U Gigantu.

V sobotu nastupovali na disciplínu SM3x20 P. Pelikán, J. Kůrka, M. Hrtánková a další sportovci RSCM, K. Popelková a K. Kazdová. Ležáci v sobotu nestříleli, a tak měli příležitost si prohlédnout ZOO v Plzni. Takže všichni měli nějaký program. P. Pelikán nastřílel 536 b., vedro a ostré slunce na terči mu dělalo potíže. M. Hrtánková práskla 557 b., při kleče to sice vypadalo, že jsme se někde zapoměli, ale naštěstí vždy rozhoduje stoje. K. Popelková a K. Kazdová dokázaly dobře sekundovat, sice kleče byla loterie, ale stojákem to zvládly. Kdo si na soustředění asi něco vzal k srdci navíc, byl Honza Kůrka: neuvěřitelným klečákem 2 x 97 b. zahájil útok na první pozice a vleže za 93 a 96 b. stále držel první brko. Stoje první položka 88 b., škoda druhé položky za 78 b. Celkový nástřel 549 b. byl jeho osobáček a navíc si jím zajistil účast ve finále. Ve stejné disciplíně dobře sekundoval J. Gerych a rovněž si zajistil finále. Ve vzduchovce potvrdili postup M. Hrtánková a P. Pelikán, dobře za základnu střílely Műlerová, Popelková, Kazdová a Gerych.

Ležák se stal záležitostí M. Piňosové – 586 b. ukázalo správnou cestu v přípravě na soustředění. Hrtánková klasika, vylepšovala mířidla v ostrém slunci. Škoda výpadku A. Jarošíkové: nástřel super, ale první a čtvtá položka krize, ale to se nedá nic dělat, ostré slunce na terči dělalo střelcům s brýlemi veliké problémy. Samozřejmě dobré výsledky Popelkové a Kazdové přinesly body pro RSCM.

Kluci v ležáku nezklamali, postup do finále si zajistil J. Kůrka za 579 b., P. Pelikán za 572 b. a V. Klásek za 571 b. (drzý komár mu večer naordinoval jedno bodnutí do očního víčka a Vašik ráno vypadal jak po utkání v boxerském ringu, ale nabídku fenistilu nepřijal a jako zkušený borec to zvládnul i s tímto problémem). T. Špaček překvapil, škoda první položky, mohlo to být na finále. Ale nakonec si střelil osobák na elektroniku (552 b.), takže také nezklamal.

Postupující Olympáci:

SM60: Piňosová, Hrtánková, Jarošíková, Kapsová, Kůrka, Pelikán, Klásek, Piňos

VzPu40: Hrtánková, Pelikán

SM3x20: Hrtánková, Kůrka, Pelikán

Děkuji všem sportovcům za reprezentaci SSK Olymp Ostrava. Máme 14 dnů na to, abychom se připravili na finále. Teď o víkendu mají další sportovci poslední šanci bodovat a bojovat o účast ve finále KZR.

Květoslav Tomeček