Hodnocení Zlaté diabolky ve Věžkách

Také tuto sobotu absolvovali naši mladí střelci závod. Vyrazili tentokrát do Věžek u Přerova, kde skvěle reprezentovali náš klub v závodě Zlatá diabolka. Zastoupení jsme měli ve dvou kategoriích: mladší a starší žáci.

V mladších žácích se Adam Gebauer nástřelem 313,5 umístil na prvním místě. V jeho perfektním výkonu je třeba zdůraznit nejvyšší položku závodu 106,2 bodů. Daniel Kubza skončil na druhém místě s nástřelem 311,1 bodů. Tady je třeba podotknout, že tento výsledek nastřílel v čase 11 minut! Matyáš Klásek, pro kterého to byl druhý závod v kariéře, skončil na pátém místě s perfektním výkonem 309,3 bodu. Vůbec nebyl nervozní a soustředěným výkonem dosáhl velmi pěkného výsledku. Desáté místo v této kategorii patřilo Tomáši Janouškovi, který také solidním výkonem 306 bodů nezůstal vůbec pozadu. Kresba na terči byla pěkná, jen chybělo dotáhnout pár maličkosti a rychleji reagovat s korekcí mířidel. Šimon Špaček, pro kterého to byl také druhý závod v kariéře, zúročil své zkušenosti z předchozího závodu v Březolupech a nástřelem 304,3 bodů obsadil 12. místo v této kategorii. Pavlík Piňos (druhý nejmladší člen našeho klubu, roč. 2013) tvrdě trénoval, ale bohužel nastala technická závada na pušce, takže Pavlík stihl pouze jednu ránu v nástřelu, k tomu se přidala nervozita, proto byl výsledek horší: 18. místo s nástřelem 249,6 b. Věřme, že si smůlu už celou vybral a teď začne obrovskou tréninkovou snahu přenášet do závodů.
V kategorii starších žáků nás zastupoval pouze Tadeáš Špaček, jehož 301,8 b. stačilo na 6. místo. Je třeba podotknout, že Tadeáš absolutně vypnul hlavu a nedokázal se zkoncentrovat. Zlepšení přišlo až ve třetí položce. Je nutno zapracovat na taktice, aby nedocházelo k takovým bodovým propadům.
Věřím, že všichni zúčastnění střelci nasbírali další zkušenosti a nadále budou pokračovat v závodních výkonech. Chtěl bych poděkovat rodičům za podporu a dopravu střelců na tento závod.
Trenér ležáků