Krátké ohlédnutí za Tříkrálovou cenou

K + M + B by určitě byli překvapeni, jak to dnes šlapalo. Možná by chtělo ještě zapracovat na dochvilnosti některých střelců, případně trenérů. To je už ale jejich rozhodnutí, my máme poučení pro příště.

Výsledky jste určitě již přelouskali na webu. Velice zajímavě se vyvíjel závod v disciplíně VzPu30 vleže kategorie staršího žactva. Vašík Klásek (na fotce vlevo) nastoupil do útoku a předvedl excelentních 20 ran, takže to vypadalo, že Maruška Piňosová (na fotce uprostřed) bude muset bojovat do poslední chvíle závodu. Nakonec se štěstíčko přiklonilo k Marušce Piňosové, která výkonem 314,7 bodů zvítězila. Vašik Klásek ukázal, že je bojovník, sice ho 0,7 bodu odsunulo na druhé místo, ale nevadí. Jedno je jisté – určitě má veliký potenciál pro další růst a zlepšení. Tadeáš Špaček se pomalu vrací do správných kolejí, i když je stále na čem pracovat.

Možná vzrůstem nenápadný, ale dříč – Daniel Kubza. Ukázal, že když se změnila vzduchovka, umí posunout výkon na 305 bodů, a umístil se na pěkném 3. místě. Adam Gebauer se musí naučit závodit, čeká ho ještě spoustu práce, aby svůj výkon zlepšoval.

Disciplíny VzPu40 i VzPu60 stoje prozatím v nějakém útlumu. Patrně jsou příčinou ještě bramborové saláty, řízky a cukroví. Do MČR zbývá jen měsíc, tak doufejme ve zlepšení.

Kdo nezahálel a vrtěl se jak korouhvičky, byli rozhodčí Lukáš Špaček a Jirka Šindler. Takže chlapi dnes to máte za jedničku s hvězdičkou. Děkuji všem za to, že jsme to zvládli.

Květoslav Tomeček

O mezinárodní rozměr závodu se postarali dva střelci z Polska. V mužích to byl Piotr Grubka z Wisly Krakow, v ženách Aleksandra Wawron z ZKS Warszawa (na fotce jako vítězka VzPu60 vpravo, vedle ní stříbrná Bára Škrobánková z Olympu Ostrava).