O pohár SSK Plzeň-Slovany – postřehy a hodnocení (a pár fotek)

V sobotu 8. 1. 2022 se naši mladí střelci zúčastnili závodu O pohár SSK Plzeň-Slovany v disciplíně VzPu30 vleže, který probíhal na střelnici Dukly Plzeň.  Pro všechny naše zástupce to byl první závod v tomto roce. Odjeli jsme ve složení Daniel Kubza, Václav Klásek, Tadeáš Špaček a Marie Piňosová (střelci), Lukáš Špaček (trenér) a P. Piňos (doprovod).  Mančaft byl po celou dobu skvěle naladěn, cesta byla bezproblémová, předzávodní příprava proběhla naprosto v klidu a pohodě. Po příjezdu na střelnici Dukly jsme byli povinni absolvovat předem hlášenou covidovou vstupní kontrolu, která však byla profesionální, příjemná a rychlá. Dle pokynu trenéra šli střelci prozkoumat podmínky panující na střelnici, nasát závodní atmosféru a pozorovat výkony první směny. Pro našeho nováčka Dana Kubzu se jednalo o úplně první závodní zkušenost mimo domácí ostravskou střelnici.

Střelci ostravského Olympu nastoupili ve druhé směně. Náš nejmladší zástupce Dan Kubza předvedl na svém prvním větším závodu v kategorii mladších žáků velmi sympatický a nebojácný výkon a nástřelem 304,0 bodu se umístil v TOP 10, za což mu patří velká pochvala. Na konci nástřelu se nenechal rozhodit ani nečekaným oznámením rozhodčího (nahlášena minuta do konce nástřelu místo 30 s), který nebyl úplně v souladu se současnými pravidly a který rozhodně na tréninku nemohl slyšet. ?  

V kategorii staršího žactva jsme měli tři zástupce. Maruška Piňosová opět potvrdila konstantní formu, její koncentrovaný výkon jí naprosto zaslouženě vynesl první místo s nástřelem 314,1 bodu. Snad jen trochu více pozor by si měli dát   při vyhlášení výsledků pořadatelé, kteří shodně jako při předposledním závodu v Plzni vyhlásili M. Piňosovou jako členku Olympu Plzeň. Maru je však opět velmi důrazně opravila, že je hrdou členkou Olympu Ostrava a rozhodně na tom nehodlá nic měnit. ?

Vašek Klásek se s nástřelem 312,3 bodu umístil na nepopulárním 4. místě. Předvedl poctivou práci a zejména jeho poslední položka 105,5 b. byla jedna z nejvyšších, jakých střelci na tomto závodě dosáhli. Vašík se neustále zlepšuje, což potvrzují jeho výsledky, které jsou závod od závodu lepší a lepší. K dosaženému výkonu jistě přispěl i výběr správného střeliva doporučený šéftrenérem p. Tomečkem v rámci posledního předzávodního tréninku.

Svůj křest v kategorii starších žáků si odbyl Tadeáš Špaček. Jeho výkon 303,9 b. nebyl sice jeho nejlepší, ale po určitém prosincovém tréninkovém trápení se jednalo o nadějný výsledek, který mu dal určitě impuls a motivaci pro další práci. Pokud bude poctivě makat, zlepšení, vyšší výkony a kvalitnější výsledky ho určitě neminou. Jeho dosažený výkon byl velmi důležitý pro úspěch družstva našich starších žáků, kteří se s celkovým nástřelem 930,3 b. umístili na 3. příčce. 

Dobrá nálada náš tým neopustila ani na zpáteční cestě.

Lukáš Špaček 

P. S. Mockrát děkuji trenérovi Lukáši Špačkovi za perfektně odvedený výkon. Díky svému pozitivnímu přístupu se těší značné oblibě u svých svěřenců.

Pavel Piňos

P. P. S. Děkuji všem zúčastněným za vzornou reprezentaci našeho klubu, střelcům za předvedené výkony, dospělým za zajištění a bezchybnou organizaci výjezdu.

Petr Hrtánek