Pohár osvobození města Ostravy – šéftrenérovo hodnocení, celkové výsledky

První klání po pauze způsobené nemocí COVID-19 se konalo na střelnici v Porubě dne 15. 5. 2021. Z pohledu tréninkové přípravy jednotlivých sportovců lze s potěšením konstatovat, že nikdo nepodlehl „gaučingu“ a patrně všichni toužili po vůni střelného prachu. Střílely se disciplíny malorážka 60 ran vleže a polohový závod na 3x 20 ran.

V kategorii dorostu nás zastupovali sportovci Jan Kůrka, Milan Prusek ml., Václav Klásek, Tadeáš Špaček a Vojtěch Matýsek. K překvapení všech zúročil v 60 ran vleže Honza Kůrka své tréninkové úsilí a výkonem 584 b. obsadil 1. místo. Sekundovali mu Milan Prusek (2. místo za 578 b.) a Vašek Klásek s velice slibnými 574 b., takže to vypadá, že se v davu draků neztratí. Tadeáš Špaček a Votěch Matýsek zatím sbírají zkušenosti a mají vše ještě před sebou.

V kategorii muži hájil naše klubové barvy Vilém Gebauer a solidním výkonem 578 b. vleže obsadil 4. místo.

Asi nejlépe zúročené tréninky se projevily v kategorii juniorky a dorostenky 60 ran vleže. Na palebné čáře se utkala naše klubová elita: Sára Karasová, Klaudie Katz, Bára Škrobánková a Marie Hrtánková. Předpokládané vítězství Sáry muselo ustoupit výbornému výkonu Klaudie (nástřel 595 b.), Sára podala standartní výkon (591 b.). Překvapením bylo 589 b. Báry Škrobánkové, za níž se v těsném závěsu umístila Marie Hrtánková pěkným výkonem 585 b. V této kategorii startovaly také další naše střelkyně: Helena Kapsová (570 b.), Agáta Jarošíková (561 b.), Marie Piňosová (558 b.). Ano, je to prakticky začátek sezony a je co zlepšovat. Každopádně děkuji všem za výkony v disciplíně 60 ran vleže a gratuluji k medailovým umístěním .

To nejlepší na závěr – určitě adrenalinová disciplína 3x 20 ran, v níž se láme chlebíček při poloze vstoje. V dorostencích jediný náš zástupce Milan Prusek podal výkon 581 b., je to výsledek opravdu na výši (samozřejmě zase medaile pro naše klubové barvy), potěšující je zvláště jeho poloha vstoje (191 b.), což je dobrý předpoklad pro kvalitní výkony v disciplíně 3x 40. Bonbónkem byla kategorie juniorky a dorostenky, v níž tréninkové nástřely dávaly předpoklad vysokých výkonů, takže jsme trochu kalkulovali, jak by to mohlo ve výsledku vypadat. Sára Karasová obsadila 1. místo za 583 b. (řemeny v pohodě). Vstoje se dotáhla velice dobře Marie Hrtánková (188 b.) a osobáček (celkem 575 b.) ji vynesl na 3. místo za juniorské reprezentantky Karasovou a Štefánkovou. Ani 573 b. Báry Škrobánkové nestačilo na medailovou příčku, jen výkon 190 b. vstoje ukazuje, že to nebude špatné. Klaudie Katz zvládla řemenové polohy, škoda několika chybiček vstoje, celkový výsledek 570 b. byl ale také velice dobrý. Je ale třeba se v tréninku zaměřit na to, co bylo při soutěži špatně. Platí to pro všechny sportovce – poučit se z chyb a připravit se na další soutěž.

Závěrem děkuji všem sportovcům za výsledky v disciplíně 3x 20, gratuluji k rekordům a k medailovým umístěním.

Děkuji za přípravu soutěže p. Hrtánkovi, Kurečkovi, Drhovi, Špačkovi, Pruskovi, Piňosovi a nezdolném kuchaři a vedoucímu vývařovny p. Kapsovi.

Tak díky všem a držte palce, odjíždím na ME do Osijeku a 14 dní musíte zabrat sami.

Květoslav Tomeček

Kompletní výsledky naleznete zde: Výsledky Pohár osvobození města Ostravy 2021