Postřehy z Letní ceny Olympu Ostrava

Vypadalo to spíš na soutěž v grilování sportovců na střeleckých stanovištích. Kdo si chtěl zastřílet, tak přijel užít si střelbu v pěkném teplíčku. Rtuť teploměru ukazovala ve stínu pěkných 34 stupňů. Škoda, že se někteří nezodpovědní střelci nahlásí a pak bez omluvy nepřijedou, takže máme poučení pro příště – pouze závazné přihlášky e-mailem.

Solidní výsledky u kategorie ležáka dorostenek: Bára Škrobánková 590 b., opět standardní výkon Marie Piňosové 589 b. – se žlutými SK to prostě lítá o sto šest. Z mého pohledu si zaslouží velikou pochvalu Agáta Jarošíková za 568 b. – pěkný výkon, škoda prvních 20 ran, ale nevadí, zbývajících 40 ran (položky 96, 97, 96, 96) byla opravdu dobrá práce. Děkuji, Agáto, máš na to a dokážeš víc. Helenka Kapsová a Marie Hrtánková standardní výkony v hladině 579 až 581 bodů. Výkon Sáry Karasové 595 b. je stabilní forma vleže, Honza Kůrka chtěl kopírovat rytmus Sáry, vydržel skoro do cílové rovinky, ale posledních 5 ran korunoval i “sněhulákem”. Toník Piňos se nám vrátil po delší pauze, má ještě kus práce před sebou. Tadeáš Špaček jde pomalu po bodíčkách vzhůru, ale musí ještě na sobě zapracovat. Petr Pelikán bude členem SSK Olymp Ostrava od 1. 7. 2021 a už ukázal, že si s malorážkou začíná rozumět, tak držíme palce. Vilém Gebauer dosáhl s 577 b. na stupně vítězů.

Polohy 3×20: zde jsme z důvodu menší účasti přesunuli juniorku Sáru mezi muže a juniory. Tak se s tím moc nemazala a 580 b. tam pleskla včetně jedné 8 a jedné 7 ve stoje; bylo to údajně pro diváky. Bára a Marie ovládly slušnými výkony kategorii dorostenek. Honzovi se konečně podařilo picnout 533 b. Mohlo být víc, kdyby to nebetonoval druhou položkou vstoje za 72 bodů. Ještě třeba máknout a máme to doma.

Děkuji všem, kteří pomáhali, aby vše fungovalo tak, jak má být: obsluha okopu, bufet, počítání a prezentace. Bylo to super.

                  Děkuji všem za poctivou práci

                         Květoslav Tomeček

Pozn. ředitele soutěže:

Požadavkům na nasazení do směn se snažíme vyjít maximálně vstříc. Na oplátku očekáváme, že informace o tom, že se přihlášený sportovec nakonec nemůže zúčastnit, se k nám dostane oficiální cestou (tj. e-mailem zaslaným na info@olympostrava.cz) a přeci jen o trochu dříve než deset minut před začátkem jeho směny (jak se to stalo v několika případech dnes). Organizátoři i účastníci příštích závodů budou za tuto ohleduplnost vděčni.

Petr Hrtánek