Postřehy z Poháru Hradce Králové a Memoriálu J. Pospíšila 5. 6. 2021

Absolvování tohoto závodu mělo naznačit, jak jsou zkušenější sportovci připraveni na 1. kolo KZR a KSZ a omladina na 1. kolo ČPM. Soutěž jsme obsadili 12 sportovci ve všech kategoriích. Lze konstatovat zlepšení tréninkové přípravy a zároveň zlepšení práce na různých střelnicích, což je předpoklad vyšších výkonů. Kdo z mého pohledu překvapil, byla Maruška Piňosová. To, co předvedla na 60 ran vleže, byla prostě střelba na jedničku s hvězdičkou. Výkon 591 b. je nádhera, k čemuž jí stačilo střelivo Lapua SK. Byl to pro ni asi nejlepší dárek k narozeninám. Tak Marušce velká gratulace!

K dalšímu hodnocení. Myslím, že výkony Sáry, Milana, Báry, Klaudie a Marie jsou prakticky v nějaké hladině. Nemohu je posuzovat dle výsledku, zde se budeme stále potýkat s tím, že se střílí na papír – z mého pohledu „líznuté“ zásahy mohou být na elektronice nižší. Objektivní hodnocení: jsou detaily u jednotlivých sportovců v chybách nastavení mířidel, kontaktů řemene s lučíkem zbraně atd. Marie si odbyla křest s novou zbraní, zde pouze naučit se to, co se dělá na tréninku a drobné úpravy. Jak se vše zúročí a jestli je uvedený směr správný, budeme vidět po 1. kole KZR a 1. kole ČPM.

Kategorie vleže omladina: zde stále standardní výkony Vaška a Helči, lepší kondice by u obou vedla k ještě lepším výkonům. Věřím, že vše dotáhnou k co nejlepším výsledkům. V této skupině máme další sportovce s tendencí vyšších výkonů, ale jak změníme střelnici, tak nám „vypnou“. Jan Kůrka, Tadeáš Špaček a Vojtěch Matýsek budou muset zlepšit sledování mířidel a taky pracovat s polohou. Bohužel někdy se nesoustředí a výkony jdou dolů. Kondičně je na tom solidně Jan Kůrka, ale bohužel základ se nám nějak vytratil. Bude nutno zapracovat na fyzické kondici Tadeáše Špačka a Vojtěcha Matýska, aby zvládali absolvování soutěže bez problémů. Neznamená to, že z mé strany jde jen o slova kritiky – jsou to pouze indicie vedoucí ke zlepšení výsledků.

Sportovci hobby: zde náš jediný zástupce Vilda se s tím po výměně zbraně slušně popral. Patrně příště bude soutěžit o možnost umístění na vyšších stupních. Tak mu držíme palce.

Závěrem děkuji všem úspěšným sportovcům za medailová umístění. Věřím že při KZR a ČPM dáte o sobě svými výkony pořádně vědět.

Děkuji realizačnímu týmu (ve složení P. Hrtánek, M. Drha, M. Prusek, L. Špaček) za zabezpečení účasti na soutěži.

                                                            Květoslav Tomeček