Potkali se u Kolína a podali výborné výkony…

Během posledního červencového víkendu si naši střelci zajeli otestovat aktuální výkonnost na tradiční závod „Potkali se u Kolína”, který se konal na střelnici v Poděbradech. Na střelnici se sjela pestrá konkurence z mnoha českých i moravských klubů. Jmenovaný závod byl našimi trenéry zařazen do přípravného plánu na nadcházející 3. kolo ČPM. Během obou víkendových závodů se naši střelci rozhodně neztratili. V sobotním ležáku se blýskl V. Klásek, který v parádním osobáku 590 b. závod v kategorii mladšího dorostu vyhrál. Na stupních vítězů ho doplnila na 3. místě M. Piňosová (582 b.). A. Jarošíková obsadila v téže kategorii 6. místo (577 b.). Ve starším dorostu se na 4. místě umístil J. Kůrka s nástřelem 582 b., těsně následovaný na 6. místě P. Pelikánem (580 b.).

V nedělním třípolohovém závodě dosáhli naši střelci následujících nástřelů a souvisejících umístění: A. Jarošíková – 549 b. (16. místo), J. Kůrka a P. Pelikán – oba  556 b. (8. a 9. místo), M. Piňosová – 573 b. (osobní rekord a těsně 2. místo se stejným bodovým nástřelem jako vítězná R. Žáková z SSK Nivnice). Věřme, že se našim střelcům pod vedením trenérského dua K. Tomeček a L. Špaček bude i nadále dařit v optimálním naladění formy na vrcholné závody, které nás v příštích dvou měsících čekají zejména v kulových disciplínách. Děkujeme pořadatelům za organizaci soutěže.

Pavel Piňos

 

Děkuji doprovodu P. Piňosovi a K. Tomečkovi, kteří celou víkendovou akci zajišťovali. Střelcům děkuji za předvedené výkony a jsem rád, že nezklamali – třebaže akce byla pojata hlavně jako příprava, je nutno dodat, že jde zřejmě o velice prestižní, rychle a s velkým předstihem obsazovaný závod (takže získat na něm alespoň pár startovních míst pro náš klub nebylo vůbec snadné). 

Petr Hrtánek