Sobotní závody na dvou frontách: Zlatá diabolka Březolupy a Duklácká liga v Plzni

Zlatá diabolka Březolupy

V sobotu 6. 11. se střelci SSK Olymp Ostrava rozdělili na dvě skupiny a vydali se na dva různé závody. Stojáci zamířili do Březolup na Zlatou diabolku, kde se dobře vedlo Báře Škrobánkové, jež v disciplíně VzPu60 zvítězila (615,2 b.), a Petrovi Pelikánovi, který v disciplíně VzPu40 skončil třetí.

Kompletní výsledky Zlaté diabolky viz zde

Petr Hrtánek

Duklácká liga mládeže – 2. kolo

V sobotu 6. 11. 2021 se část našich ležáků zúčastnila v Plni 2. kola vzduchovkové ligy pořádané tamní Duklou. Tento závod byl vybrán v rámci přípravy na nadcházející Mistrovství ČR zejména proto, že se střílelo na Dterče, v hale, v níž za dva týdny bude šampionát probíhat, a také pro možnost vyzkoušet si střelbu ve ,,finále“ pro  nejzkušenější starší žáky, pokud by se v základním závodě umístili do osmého místa. Nominaci na tento závod bohužel narušil nepřítel covid, proto nemohla odjet Agáta Jarošíková, kterou nahradila mladší žákyně Kristýna Kaďorková ze spřízněného klubu SSK Věžky.

 

 

 

 

 

 

 

V mladších žácích dosáhl nástřelu 291,2 b. Tedy Špaček, který si zvykal na novou zbraň a nové prostředí. Krista Kaďorková skončila v mladších žákyních na 2. místě (309.5 b). Vašek Klásek dlouho bojoval v kategorii staršího žactva o možnost startovat ve finále, což se mu bohužel těsně nepodařilo (s nástřelem 310,8 b. chyběly pouhé 3 desetiny), nicméně určitě se ve stávající konkurenci neztratil a v závodě obsadil 12. místo. Do finále se s nástřelem 313,5 bodů podařilo probojovat Maru Piňosové. Pro jmenovanou střelkyni to byla první zkušenost s finálovým rozstřelem, ve kterém si počínala nebojácně, a nakonec o pouhou 1 desetinu skončila na 2. místě.

Věřme, že za 14 dní nám bude střelecká štěstěna více nakloněna. Pro všechny mladé střelce se jednalo o cenné zkušenosti získané v mnohdy nevyzpytatelném plzeňském prostředí a pro trenéry o důležité poznatky, na čem je u jednotlivých střelců v rámci finální přípravy na šampionát ještě třeba pracovat. Všichni „účastníci zájezdu“ si výjezd pod vedením Lukáše Špačka (sršícího nadhledem a pozitivní atmosféru) náležitě užili.

 

Pavel Piňos