VC Dukly Plzeň 2022

První březnový víkend se náš sportovní klub zúčastnil Velké ceny SSK Dukla v Plzni.  Tento závod byl pojat jako příprava na nadcházející MČR, které se koná na armádním střeleckém centru Dukly. V pátek odpoledne jsme dorazili do Plzně ve složení střelců Maruška Piňosová, Václav Klásek a Tadeáš Špaček.  Od sobotního rána panovala skvělá nálada našich střelců a nebyla vidět žádná nervozita. Bylo vidět, že předcházející týden všichni tři tvrdě trénovali a konzultovali celý průběh závodu s panem Tomečkem, který je připravil i na případné finále. Odjezd na střelnici byl v dobré náladě. Organizace závodu byla přehledná a bezchybná.

K průběhu závodu:

Nástup byl v 10 hod. a střelci bojovali jak každý za sebe, tak v družstvu, kde byla vidět vyváženost. Naše Maruška Piňosová zakončila základní závod nástřelem 315,8 b., což tentokrát stačilo na třetí místo. Vašík zakončil základní závod na 6. místě nástřelem 313,9 bodů. Tadeáš se umístil na konečném 10. místě s nástřelem 311,2 bodů, a těsně mu tak unikla účast ve finále. I tak je třeba říct, že podal nebojácný výkon, dosáhl v závodě osobního rekordu a tímto výkonem výrazně podpořil výkon našeho družstva. Naše družstvo starších žáků s celkovým součtem 940,9 bodů ovládlo soutěž družstev v této kategorii. Pak už jsme jen čekali na nadcházející finále. Maruška je už zkušená účastnice finále. Naopak pro Vašíka to byla před blížící se ležáckou republikou první zkušenost,  kterou zvládl velmi statečně a celkové 6. místo ve finále je perfektní a je nutné jej hodnotit jednoznačně jako úspěch. Po finálové eliminaci Vaška se už zraky všech našich členů týmu soustředily na Maru, které všichni drželi palce, hlasitě ji povzbuzovali, a napomohli jí tak k celkovému ovládnutí tohoto závodu. Maru předvedla koncentrovaný výkon doprovázený psychickou odolností a znovu prokázala, jak je důležité udržet nervy na uzdě až do poslední soutěžní rány.

Poděkování :

Děkuji za perfektní přístup, dopravu a doprovod pana Václava Kláska st., který zajistil perfektní komfort a skvělou náladu. Také děkuji p. Tomečkovi za perfektní přípravu výjezdu, ubytování před závodem a také za skvělé natrénované finále Vašíka.  Bylo vidět,  že střelci pracovali na přípravě tvrdě a to se jim všem vyplatilo.

Lukáš Špaček

Fotogalerie