Víkendový závodní dvojboj Hlučín – Opava

Víkend 7.–8. 8. připravil pro naše střelce hned dvě závodní příležitosti: sobotní Pohár města Hlučína a nedělní Opavský ležák a standard. Hlučínský pohár byl rozdělen do tří kategorií a ve všech naši střelci dosáhli na medailové pozice. V SM/LM60 bral Olymp Ostrava hned tři medailová umístění v dorostencích:

  1. Milan Prusek ml. (590 b.)
  2. Bára Škrobánková (588 b.)
  3. Marie Piňosová (587 b.)

V juniorské kategorii pak zvítězila Sára Karasová (590 b.), v mužích bral třetí místo Vilém Gebauer (579 b.). V disciplíně SM/LM3x20 jsme opět získali všechny tři medaile:

  1. Sára Karasová (579 b.)
  2. Bára Škrobánková (578 b.)
  3. Milan Prusek ml. (573 b.)

nedělním závodě v Opavě museli střelci bojovat jak s proměnlivým světlem, tak také s tradičními problémy technického rázu a neustálým přerušováním a prodlužováním závodu ve standardu. Ale protože nejsme žádné slečinky, nikdo moc neremcal a každý se dokázal nějak s těžkými podmínkami vypořádat, což našim střelcům opět vyneslo ve všech kategoriích medailové příčky.

V SM60 (muži+junioři+juniorky) zvítězila Sára Karasová (592 b.), na třetí příčku dosáhl Jirka Šindler (577 b.). Ve stejné disciplíně, ale v dorostenecké kategorii zvítězil Milan Prusek ml. (584 b.), bronz si vystřílela Marie Hrtánková (579 b.). V disciplíně SM3x40 opět zvítězila Sára Karasová (1161 b.), druhý skončil Milan Prusek ml. (1150 b.). V disciplíně SM3x20 stačilo Honzovi Kůrkovi 520 b. na to, aby obsadil stříbrnou pozici. Opavský závod byl zároveň Přeborem Moravskoslezského kraje, takže dělení do dalších jednotlivých kategorií této soutěže přineslo nakonec medaile z přeboru i dalším našim závodníkům – Heleně Kapsové a Václavu Kláskovi.

 

Opavský sřelec Lukáš Hanke (ve žluté mikině vpředu) stále nemůže uvěřit tomu, že tentokrát získal hned dva cenné kovy. Kolem stojící střelci a střelkyně Olympu Ostrava přihlížejí jeho údivu s chápavými úsměvy.                                                                                                                                                               

Všem medailistům gratuluji!

Petr Hrtánek