Výjezd na závody do Horní Cerekve

Během uplynulého víkendu se někteří naši střelci vypravili na Vysočinu, aby v neděli absolvovali Pohár AVZO Horní Cerekev. Akce byla pojata zároveň jako svého druhu odměna za výborné výsledky na dosavadních kolech ČPM a KZR, takže jsme vyrazili už den předem a po ubytování na zámku v Třešti jsme podnikli výlet na nedaleký lovecký hrad Roštejn. K prohlídce loveckých a kulinářských expozic se nechal tentokrát zlákat i pan trenér Tomeček!

Díky dobrému počasí svolení pana kastelána jsme pak stihli ještě opéct v předhradí špekáčky a strávit společné chvíle v nádherné přírodě roštejnské obory.

Druhý den už nás čekala střelnice v nedaleké Horní Cerekvi. Nedělní proměnlivé počasí (od mraků po azuro, pak průtrž a zase znova) sice s některými střelci docela mávalo, ale celkově lze říci, že nikdo nezklamal. Kromě naší nejúspěšnější střelkyně Marie Piňosové, která získala stříbro v ležákovi a zvítězila v 3×20 dorostu, se celkem dařilo i ostatním, přičemž ocenit jmenovitě je třeba zejména naše začínající střelce-ležáky, kteří potvrdili, a často ještě vylepšili svou formu z minulého kola ČPM: Emu Brožkovou, Natálii Polzerovou, Šimona Špačka, Tadeáše Špačka, Daniela Macháčka.

Děkuji všem účastníkům výjezdu za vzornou reprezentaci klubu, a to nejen po sportovní stránce, ale také po stránce příkladného chování během celé akce – dokonce i rebel Šimon Špaček, který chtěl podávat protest ještě před začátkem závodu, se nechal nakonec přemluvit, aby žádný protest nepodával, za což mu nakonec osobně poděkoval ředitel celého závodu! 😀

Vrátíme se na “místo činu” při prázdninovém dvojzávodu Cerekev – Chotěboř?

PH