Zlatá diabolka Březolupy 2022 – hodnocení

V sobotu 19. 2. se poměrně početná výprava střelců a střelkyň SSK Olymp Ostrava vypravila do Březolup, kde místní klub uspořádal další ročník Zlaté diabolky, obsazený tentokrát více než stovkou střelců ve všech vzduchovkových disciplínách. Pro nás je potěšitelné, že téměř ve všech kategoriích jsme se dokázali prosadit: ve VzPu60 obsadil Milan Prusek 3. místo za 611,2 b., v dorostu VzPu40 zvítězila Bára Škrobánková (410,3 b.) a bronz brala Marie Hrtánková (401,1 b.). V ležácích VzPu30 ve starších žácích jsem měli taktéž dvojí zastoupení “na bedně” – stříbrného Václava Kláska (314,7 b.) doprovázela bronzová Marie Piňosová (314,6 b.). Za zmínku stojí rovněž dobrá reprezentace klubu v pistolových disciplínách, o níž se postarala Karin Šindlerová, která s výsledkem 529 b. obsadila 9. příčku z 19 startujících.

Nejen medailisté, ale i ostatní střelci Olympu Ostrava se bili statečně, ukázali zvedající se výkonnost. Pro některé to zase byly vůbec první závody – přesto se snažili a dokázali, že se s nimi dá do budoucna počítat.

Velmi děkuji Lukáši Špačkovi za organizaci, “dozorování” závodníků a všem přítomným rodičům za pomoc s dopravou a s dalším zajištěním těchto závodů.

PH