Zlatá diabolka (Březolupy)

Sportovní hala v Březolupech je už tradičně místem úspěšného vystoupení mladých střelců a střelkyň SSK Olympu Ostrava. Rovněž 49. ročník Zlaté diabolky, konaný poslední únorovou sobotu tohoto roku, přinesl našemu oddílu výborné výsledky.

Po několika drobných omylech chytrých navigací (jedna ignorovala správný dálniční sjezd, druhá zase označení slepé ulice) jsme přece jen zaparkovali před zmíněnou halou. Jak jsme se záhy dozvěděli, naši sportovci byli zařazeni do posledních směn s odůvodněním, že určitě posbírají nějaké ceny, takže stejně budeme muset zůstat až do vyhlášení výsledků. Předpoklad pořadatelů se ukázal být správný.

Nejdříve v disciplíně VzPu30 vleže do 12 let zvítězila Marie Piňosová se ziskem 313,7 bodů, zatímco Agátě Jarošíkové stačilo na pěkné 5. pořadí 306,3 bodů (od medailové příčky ji dělil prakticky jeden lepší zásah). Ve „starších ležácích“ VzPu30 ve spojené kategorii chlapců a dívek bojovali Klaudie Katz, pro niž 311,4 bodů znamenalo 6. místo, a Jakub Kubica, který si stejně jako předtím Agáta nastřílel osobní rekord, a to v hodnotě 304,4 b. (s umístěním na 10. pozici). Největšího úspěchu tentokrát dosáhli „stojáci“ v disciplíně VzPu40. V dorostencích zvítězil Milan Prusek (398,2 b.) a stříbro si odnesl Jiří Šindler (395,7 bodů). V kategorii dorostenek se pak naše čtyři střelkyně srovnaly v konečném pořadí pěkně za sebe. Čtvrté místo obsadila Klaudie Katz (387,9 b.) a na medailových pozicích, o nichž rozhodovaly doslova „vláskové“ desetinové rozdíly, stanuly bronzová Marie Hrtánková (398,2 b.), stříbrná Bára Škrobánková (398,6 b.) a vítězná Eva Réznerová (398,7 bodů). 

Sbalit nakonec všechny brašny, do aut poskládat kufry se zbraněmi, nerozbitně uložit získané trofeje a ještě nezapomenout v Březolupech žádného ostravského střelce byl sice trochu problém, ale nakonec jsme vše zvládli a v pohodě se vrátili domů

FOTO

 

VzPu 40 Dorostenky

VzPu 40 Dorostenci

VzPu 30 leže

         1.  Eva Réznerová

         2.  Bára Škrobánková

         3.  Marie Hrtánková

1.  Milan Prusek

2.  Jiří Šindler

 

1.  Marie Piňosová

 

 

 Z pohledu předsedy klubu byl tento výjezd úspěšný. Teď se musíme zaměřit na MČR ve vzduchových zbraních, kde máme možnost předvést to co jsme se za celou vzduchovkovou sezónu naučili a natrénovali. Děkuji všem účastníkům za velmi dobrou prezentaci klubu.

 Autor: Petr Hrtánek